خانه / آشپزخانه / سوپ بادمجان با گوشت

سوپ بادمجان با گوشت

سوپ بادمجان با گوشت (برای ۶ نفر)

سوپ بادمجان با گوشت
سوپ بادمجان با گوشت

مواد لازم:

بادمجان ۲ عدد – روغن مایع ۵۰ گرم – ماهچه گوسفند ۶ عدد – تره فرنگی متوسط خورد شده ۱ عدد – آب گوشت ۲ / ۱۱ پیمانه – آب ۸ پیمانه – ساقه دارچین ۱ عدد – سیب زمینی استانبولی خورد شده ۲ عدد – زیره کوبیده ۱ قاشق چای خوری – جعفری خورد شده ۴/۱ پیمانه

طرز تهیه:

بادنجانها را از چند نقطه با سیخ یا چنگال سوراخ کنید سپس آنها را در سینی فر قرار داده و به مدت یک ساعت در فری که قبلا گرم کرده اید بپزید سپس آنها را در آورده و بگذارید تا سرد شوند بعد آنها را پوست گرفته و گوشت آنها را خورد کنید. روغن را گرم کرده ماهیچه ها را درون آن سرخ کنید.

سپس آنها را درون آبکش گذاشته تا روغن آنها گرفته شود. سپس ماهیچه ها و تره فرنگی و آب گوشت و آب را در قابلمه ریخته به مدت یک ساعت بپزید.

سپس ماهیچه ها را در آورده و استخوانهای آنها را بگیرید و آنها را خورد کنید. ساقه دارچین یا ۱ قاشق چای خوری دارچین کوبیده و سیب زمینی و زیره را به آب گوشت در قابلمه اضافه کنید در قابلمه را گذاشته و روی حرارت ملایم بپزید تا سیب زمینی ها نرم و پخته شوند.

محتویات قابلمه و بادنجانها را درون مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط نمایید. سپس گوشت و جعفری خرد شده را به آن اضافه کرده و درون قابلمه ریخته و با حرارت ملایم کمی میپزیم تا جا بیافتد. سپس آن را در ظرف کشیده و روی آن را با کمی جعفری تزیین مینماییم.

مطلب پیشنهادی

بورانی بادمجان با عطر خوشِ سیر

حتما از بادمجان کبابی برای تهیه بورانی استفاده کنید. بورانی بادمجان ترکیبی ایده آل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *