قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / سبک زندگی / آرایش و زیبایی / چگونه در منزل سفید آب درست کنیم؟

چگونه در منزل سفید آب درست کنیم؟

سفیداب یا روشوی، نوعی لایه بردار و سفید کننده ی پوست بدن است که به‌ طور سنّتی در ایران به شکل توپ‌های کوچک سفید رنگ تولید و عرضه شده و در هنگام استحمام به کار گرفته می‌شود.سفیداب با مالیده شدن بر سطح پوست به رفع سلّول‌های مرده کمک می‌کند و باعث پاکیزگی و روشن دیده شدن یا سفید شدن رنگ پوست می‌شود.

چگونه در منزل سفید آب درست کنیم؟
چگونه در منزل سفید آب درست کنیم؟

چگونه در منزل سفید آب درست کنیم؟

سفیداب بهترین لایه بردار طبیعی است که می تواند جایگزین خوبی برای انواع ماسک های لایه بردار باشد و با پاک کردن سلول های مرده باعث می شود تا پوست مان نفس راحت بکشد. اگر شما نیز دوست دارید از خواص این ماده بهره مند شوید بهتر است خودتان در منزل آن را تهیه کنید .

روش تهیه سفید آب در منزل

برای تهیه سفیدآب در منزل ابتدا به پودر مل کمی آب اضافه می کنیم تا خمیری شکل شده البته این خمیر نباید شل باشد زیرا اگر شل باشد مواد دیگر را نمی توان به آن افزود. بعد تهیه خمیر ، چربی گوسفند و مغز استخوان را روی حرارت بگذارید تا به شکل روغن مایع درآیند . سپس این روغن را به ماده خمیری اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم با کمک دست ترکیب کنید و خمیر را خوب ورز بدهید.

حین ورز دادن خمیر استراحت نکنید زیرا خمیر سرد می شود و در صورت سرد شدن نمی توان کاری انجام داد . بعد از ترکیب شدن مواد با یکدیگر خمیر را به شکل قطعات کوچک و مختلفی در آورید و در مقابل آفتاب قرار دهید تا سفت و آماده استفاده شود .اکنون سفیدآب نقره شما آماده است.

طرز تهیه ی ماسک سفید آب:

ماسک سفیداب می تواند اثرات بسیار خوبی را روی پوست صورت افراد داشته باشد، پس توصیه می کنیم برای یکبار هم که شده از ماسک سفیداب به عنوان نوعی ماسک زیبایی بهره ببرید.

  • یک عدد سفید آب را در مقداری گلاب بیاندازید و از شب تا صبح بگذارید ، بماند تا خیس بخورد.
  • سپس سفید آب در گلاب خیسانده شده را له کنید و دوباره با گلاب مخلوط کنید.
  • محلول تهیه شده را در حمام و بعد از استحمام ، به صورت بزنید.

ماسک روشن کننده پوست با سفید آب

مقداری سفیداب را با مقداری شیر و روغن زیتون مخلوط کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از حدود ۱۵ دقیقه این محلول را از روی پوستتان بشویید تا پوست صورتتان همیشه روشن و شاداب گردد. شیر و زیتون هر دو سبب ترمیم بافت های پوست می شوند و هنگام ترکیب با سفیداب به دارویی معجزه آسا تبدیل می شود.

رهایی از جوش با سفید آب

برای خلاص شدن از شر جوش ها خانم ها بهتر است با بسته نگه داشتن چشمان شان به پوست صورت خود مقداری سفیداب بزنند.

بهترین راه برای جلوگیری از بروز جوش آقایان بعد از اصلاح صورت، این است که مقداری سفیداب را با عرق بید مخلوط کنند و به صورت خود بمالند. مخلوط این دو ماده باعث می شود تا پوست اصلاح شده دیگر بر اثر اصلاح، جوش نزند، چون طبع سرد این ترکیب از بروز جوش جلوگیری می کند.

منبع نمناک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *