قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رپرتاژ آگهی > اهمیت پوشیدن نیم تنه ورزشی برای جلوگیری از افتادگی سینه

اهمیت پوشیدن نیم تنه ورزشی برای جلوگیری از افتادگی سینه

چیزی را که دوست دارید پیدا کنید و آن را به زندگی خود تبدیل کنید. این تنها راه موفقیت است. (هانا کاکرافت ، ورزشکار دو و میدانی معلولان)

خانم های ورزشکار به نسبت آقایان نیاز بیشتری به لباس های ورزشی مناسب دارند و اگر شما هم یک خانم ورزشکار هستید پیشنهاد می کنیم که حتما خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نیم تنه ورزشی

خانم های ورزشکار نیاز ویژه ای دارند تا برخی از اندام های خود مخصوصا سینه ها را در هنگام ورزش کردن مورد حفاظت قرار بدهند و باید با پوشیدن سوتین ورزشی یا نیم تنه ورزشی مناسب از سینه ها در برابر ضربات و تکان های شدید محافظت کنند.

داشتن یک استایل زیبا و شیک به شما انگیزه و اعتمابنفس عالی برای ادامه ورزش کردن و رسیدن به اندام ایده آل و تناسب اندام را می دهد. در این مقاله قصد داریم در مورد اهمیت پوشیدن نیم تنه ورزشی در هنگام اجرای فعالیت های ورزشی صحبت کنیم.

تاثیر سوتین در افتادگی سینه

باید بگویم که استفاده از سوتین خاصی نمی تواند موجب افتادگی سینه شود اما تحت شرایطی مثل دوییدن و ورزش های پرشی بدون استفاده از سوتین های مناسب ورزشی که سینه ها را سفت نگه دارد می تواند در افتادگی سینه ها موثر باشد؛ و همینطور اگر سوتین با سایز نامناسب استفاده شود به این معنی که سایز سوتین بزرگ بوده و یا بند آن بسیار شل باشد باعث بی تاثیری نقش سوتین که همان نگهداری سینه ها از فشار جاذبه است، می گردد. این موضوع دلیل اصلی افتادگی و شل شدن سینه ها است. برای اینکه از افتادگی سینه جلوگیری شود ورزش بهترین گزینه است و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. و علاوه بر آن استفاده از سوتین ها فیت و اندازه می تواند از افتادگی سینه ها جلوگیری کند

سوتین

دلیل اهمیت پوشیدن نیم تنه ورزشی یا سوتین ورزشی

بهترین سوتین مناسب افتادگی سینه در هنگام ورزش نیم تنه ورزشی  استاندارد است. بیاید اهمیت برتن داشتن نیم تنه ورزشی را با یک مثال بیان کنم. همه ما خانم ها عادت داریم که لباس زیر خوب مثل شورت و سوتین را در طول روز بپوشیم و حتی بسیاری از ما آنقدر به حضور آن عادت داریم که در هنگام خواب نیز سوتین خود را در نمی آوریم.

بسیاری از دلایل افتادگی سینه نپوشیدن سینه بند خوب و مناسب سایزتان در طول روز است. حالا تصور کنید در تمرینات ورزشی چه فشاری به سینه های حساس وارد می شودL ضربات محکم، تکان های زیاد و حتی افتان به زمین و کبودی آنها.

شما که به انتخاب شورت و سوتین ست در مجالس خیلی اهمیت می دهید آیا نباید برای سلامتی خودتان در هنگام ورزش هم اهمیت قائل شوید!

پس مهمترین و اولین کارتان بعد از خواندن این مقاله سفارش یک یا چند جفت نیم تنه ورزشی زنانه استاندارد باشد تا به خود ارزشمندی را ثابت کنید و با خودتان مانند ملکه ها رفتار کنید.

نیم تنه ورزشی با سوتین اسپرت تفاوتی دارد؟

خب منظور از نیم تنه ورزشی همان سوتین روزانه نیست! سوتین تنها سینه ها را می پوشاند و به آن فرم و شکل جذابی می بخشد. اما نیم تنه ها قسمت سرشانه و تا زیر سینه ها را می پوشاند و به اصطلاح پوشش بالا تنه است.

 از نظر نوع پارچه، کیفیت و دوخت نیز بسیار باهم تفاوت دارند. هر ورزشی که انجام می دهید؛ از شخصی که یوگا کار می کند تا فردی که دونده است همگی نیاز به پوشیدن نیم تنه زنانه دارند.

دلیل پوشیدن نیم تنه ورزشی توسط ورزشکاران چیست؟

مطمئنا در برنامه های مسابقاتی دیده اید که بیشتر ورزشکارن حرفه ای نیم تنه ورزشی جزء اصلی از پوشش استایل آنهاست.

علت اصلی اینکه تاکید و ضرورت استفاده از نیم تنه در خانم های ورزشکار به دلیل بافت چربی و نرم مانند سینه ها است. همانطور که گفتیم سینه در هنگام ورزش بسیار تکان می خورد و ممکن است آسیب های زیادی را ببیند و باید از این بافت محفاظت نمود که هم مانع از افتادگی آن شد هم اینکه از احتمال آسیب دیدگی آن محافظت نمود.

برندهای معتبر خارجی که تولید کننده لباس های ورزشی هستند مانند برند Nike و آدیداس فعالیت گسترده ای در تولید محصولات مرتبط با ورزش دارند که نیم تنه های ورزشی با کیفیت جزئی از آن ها هستند.

در این میان فروشگاه های اینترنتی لباس زیر زنانه و لباس ورزشی مانند nilatan، دیجیکالا، دیجی استایل نیز سوتین های ورزشی و نیم تنه زنانه را به فروش می رسانند و دسترسی خانم های ورزشکار به آن ها بسیار آسانتر شده است.

نیم تنه زنانه
نیم تنه زنانه

سوتین ورزشی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اول از همه چیز شما با پوشیدن یک شورت و سوتین ست ورزشی احساس راحتی دارید و با بالا رفتن دمای بدن تان زیاد تعریق ندارید. برخی از مدل ها حالت بهبوددهی نیز دارند به این صورت که باعث کشیده شدن بافت سینه به سمت بالا می شوند و از افتادگی سینه جلوگیری و در صورت افتاده بودن سینه ها فرم شان را بهتر می کنند.

خبر خوب این است که ممکن است این مدل نیم تنه ورزشی در فرایند افتادگی سینه که به مرور با افزایش سن رخ می دهد؛ تاخیر ایجاد کند.

زمان پیاده روی روی تردمیل یا انجام هر نوع فعالیت ورزشی دیگری، نیم تنه ها نقش پشتیبان را دارند و در به حداقل رساندن حرکات سینه نقش اساسی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید