قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > سبک زندگی > آرایش و زیبایی > داشـتـن یـا نـداشتن ریش و سبیل

داشـتـن یـا نـداشتن ریش و سبیل

طـی سـالـیـان اخـیـر داشـتـن یـا نـداشتن ریش و سبیل و همـچـنـین مـدل و طـرح آنها تحت تاثیر شدید تبلیغات و مد روز قـرار داشتـه است. یک دهه ریش گذاشتن و یا طرحی از ریـش باب گردیده و دهه ای دیگر صورت کاملا اصلاح شده محبوبیــت پیدا میـکند.

امـا بـراستی موی صورت در مردان تا چه اندازه در جـذاب بـودن آنـهـا تـاثــیر گـذار اسـت؟ ایـن بــه شخـصیت فرد، شـغل، فـرم صـورت و مدل موی صورت  مردان بستگی خواهدداشت.

داشـتـن یـا نـداشتن ریش و سبیل
داشـتـن یـا نـداشتن ریش و سبیل

چرا مردان ریش میگذارند؟

۱-برخی مردان عادت دارند که ریش بگذارند.

۲-برخی  مردان تنها از سر کنجاوی که با ریش چهره شان چه تغییری میکند و یا آیا مدل خاصی از ریش به آنها می آید و یا نه اقدام به گذاشتن ریش میکنند.

۳-تعدادی از مردان بخاطر آنکه پس از اصلاح صورتشان جوش میزند و پوست صورتشان به اصلاح مداوم حساس میباشد ترجیح میدهند ریش بگذارند.

۴- برخی از مردان نیز به لحاظ کمبود وقت و آنکه لازم نباشد هر روز صورت خود را اصلاح کنند اقدام به این کار میکنند. اما این عده باید توجه داشته باشند که مرتب نگه داشتن ریش بلند نیز کار آسانی نیست.

۵- نیاز به تغییر. مردان نسبت به زنان گزینه های کمتری برای تغییر ظاهر خود در اختیار دارند. زنان با آرایش و یا مدل های موی متنوع و جذاب و زیور آلات، خود را به هر شکلی میتوانند در بیاورند اما مردان خیر.

۶- عقاید و باورهای مذهبی، فرهنگی و سنتی.

۷- برخی مردان تصور میکنند زنان ریش صورت را جذاب قلمداد میکنند. به ویژه ته ریش را اما حقیقت امر آنست که اکثر زنان از موی صورت مردان بیزار میباشند.

۸- پوشاندن لکه ها و اثر زخمهای صورت.

چگونه ریش خود را بلند کنید

۱-نخست میبایستی به مدت حداقل ۴ هفته ریش خود را  به حال خود بگذارید تا کاملا بلند شود. در طی این مدت شما وسوسه خواهید شد که به ریش خود فرم دهید اما دست نگهدارید چون معمولا زود مدل دادن به ریش نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

۲- مدل و طرح دلخواه خود را برگزینید و آن را روی صورت خود با دقت پیاده سازی کنید.

۳-حداقل هفته ای یک مرتبه ریش خود را مرتب کرده و اضافات آن را کوتاه کنید.

انواع مدل و گزینه های شما:

۱- سبیل:

آسانترین و کم درسر ترین گزینه هاست. چون هم بلند کـردن آن آسـان اسـت و هـم بـه حـداقل نگهداری و مرتب کردن نیاز دارد. اما شما را مسن تر جلوه میدهد.

۲- ته ریش:

این‌روزها، ته ریش نشانه نامرتب بودن نیست. ته ریش گذاشتن و رسیدگی به آن اصلا کار سختی نیست و به صورت بیشتر مردان هم می‌آید.وجود کمی ریش روی صورت، جذابیت و نوعی بلوغ را نشان می‌دهد. این مدل ریش برای آقایانی که در گذاشتن ریش پرپشت زیاد موفق نیستند هم گزینه مناسبی است.

اگر قرار است از مدل ته ریش استفاده کنید، باید حتما آن را مرتب و آراسته نگه دارید تا همیشه و در همه‌جا تمیز و جذاب به‌نظر برسید. ته ریش نباید زیادی کوتاه یا بلند باشد. با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که برای بیشتر آقایان ۳ تا ۴ روز برای ته ریش گذاشتن زمان بسیار مناسبی است.

در طی ۴-۳ روز، اندازه ریش برای داشتن ته ریشی مرتب و جذاب به حد کافی رشد می‌کند. ضمن اینکه زبری و اصطلاحا تیغ‌تیغی بودن ریش روی صورت هم کمتر می‌شود.

۳- ریش پروفسوری(بزی):

ریش بُزی هم مدل ریش پرطرفداری است؛ اگرچه حجم ریش زیادی نمی‌طلبد، اما میزان اثرگذاری آن در جذابیت بسیار زیاد است.

دست صاحب ریش در شکل دادن به مدل ریش باز است. مثلا بعضی ریش بزی‌ها، با ریش خود، دور لب و چانه را قاب می‌گیرند و برخی حد فاصل میان سبیل و ریش روی چانه را می‌تراشند و… . اگر بخواهیم دقیق‌تر انواع مدل ریش را دسته‌بندی کنیم، باید از ریش‌ بزی به‌عنوان برادر ریش معمولی که تمام صورت را می‌پوشاند، نام ببریم.

۴- ریش کامل:

گذاشتن ریش کامل برای مردان، حکم رسیدن به نقطه‌ای از بلوغ مردانه را دارد. شاید بپرسید که معنای این جمله دقیقا چیست؟ درواقع، هر مردی دوست دارد که یک بار هم شده، گذاشتن ریش کامل را امتحان کند. با ریش گذاشتن به‌صورت کامل، حس‌وحالی شبیه دریافت گواهینامه یا خرید اولین ساعت مردانه در آقایان محترم ایجاد می‌شود.

اما موضوع اینجا است که ریش کامل گذاشتن مانند اسکی کردن، کاهش وزن یا شکار، در ظاهر ساده و در واقعیت بسیار دشوار است. هر چقدر ریش‌ها پرپشت‌تر باشد، رسیدگی به آنها هم سخت‌تر می‌شود و با مشکلاتی در رسیدگی به آن مواجه می‌شوید که فکرش را هم نمی‌کردید

توصیه کارشناسان

۱- صورت باریک و کشیده:

شما نیازی ندارید تا به طول صورت خود اضافه کنید بنابراین ریش بلند نگذارید همچنین از ریش بزی نیز اجتناب ورزید. بهترین گزینه برای شما خط ریش بلند است تا لاغری دو طرف صورت شما را بپوشاند. اگر خواستید ریش کامل بگذارید موی ریش  قسمت چانه را کاملا کوتاه کرده  و قسمت کناره ها را بلند و پر پشت بگذارید.

۲- صورت گرد:

هدف شما افزودن به طول صورت تان است. بنابراین ریش بزی مناسب شماست. از گذاشتن خط ریش بلند و سبیل باریک خودداری کنید چون صورت شما را گردتر میسازند.

۳- چانه کوچک:

بهترین گزینه نیز برای شما ریش بزی ست. ریش کامل نیز کار ساز خواهد بود اما سبیل تک هرگز.

بیشتر بخوانید:

۱۰ روش برای رشد سریع ریش و سبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *