قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رپرتاژ آگهی > مصرف مولتی ویتامین مینرال را تا چه مدت ادامه دهیم؟

مصرف مولتی ویتامین مینرال را تا چه مدت ادامه دهیم؟

تمام افرادی که به سلامت و تامین نیاز های ضروری بدن خود اهمینت می دهند دغدغه خرید مولتی ویتامین های مینرال را دارند. کاملا مشخص است که همه افراد نمی توانند از طریق رژیم غذایی ویتامین های مورد نیاز بدن را به دست بیاورند. در این شرایط است که به دنبال خرید مولتی ویتامین ها می روند. مصرف مینرال ها برای تامین نیاز های بدن از اهمیت بالایی برخورد دار است اما این سوال پیش می آید که چه مدت می توانیم مولتی ویتامین مصرف کنیم؟ آیا چند ماه کافی است یا همیشه باید به مصرف این مکمل ها ادامه داد در ادامه به پاسخ این سوال ها می پردازیم.

خرید مولتی ویتامین از داروخانه روشا
خرید مولتی ویتامین از داروخانه روشا

آیا به طور ثابت و ماهیانه مینرال و مواد معدنی می‌خرید؟

 شاید تعداد کمی از مردم برای خرید مینرال، مولتی ویتامین و به طور کلی مکمل‌های دارویی موردنیازشان برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

خوب است بدانید اگرچه مصرف دائمی یک سری قرص و مکمل شامل مولتی ویتامین و مینرال ممکن است کمی برای شما دشوار باشد، اما لازم است بدانید که به این وسیله می‌توانید ویتامین‌های مورد نیاز بدن خود را که نمی‌توانید از راه غذا خوردن تامین کنید، بوسیله مصرف این مکمل‌ها بهبود بخشید؛ بنابراین اهمیت دارد که برای خرید مینرال و مولتی ویتامین مادامی که خلا دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را دارید، برنامه‌ریزی مشخص داشته باشید.

آیا هیشه باید مولتی ویتامین مینرال را استفاده کرد؟

مدت مصرف مولتی ویتامین و مینرال ها کاملا بستگی به شرایط فردی هرکسی دارد؛ اما خبر خوب اینجاست که بنا نیست از این مکمل‌ها به شکل روتین و در مدت زمان طولانی استفاده کرد. بسته به اینکه شما یا فرزندتان از فقر چه ماده مغذی رنج می‌برید نوع مکمل و دوز مصرفی آن تعیین می‌شود و تا رسیدن به شرایط عادی مصرف آن را ادامه می‌دهید. هرگاه به کمک آزمایش‌ها مشخص شد که مثلا مشکل کمبود آهن در بدنتان رفع شده است می‌توانید مصرف آن را قطع کنید؛ بنابراین خیر اینگونه نیست که عبارت «خرید مینرال» همواره نیاز به تیک خوردن از لیست خریدتان را داشته باشد.

اهمیت بالای تغذیه در دوران کودکی چقدر است؟

مهم است بدانید در صورت عدم اصلاح الگوی غلط تغذیه ای که در دوران کودکی شکل می گیرد، خطرات زیادی می‌تواند کودک را تهدید کند. کمبود تغذیه و کمبود آهن می‌تواند رشد و تکامل کودک را تا حد زیادی به تاخیر بیندازد و در نحوه رفتار کردن، حفظ اطلاعات و تمرکز نیز دخالت دارند؛ از همین رو هم پزشک درمان را به طور اختصاصی برای فرد باید آغاز کند و از آنجا که عوامل زیادی در ایجاد آن دخیل بوده‌اند می‌تواند مدتهای زیادی را درگیر این فرآیند باشد. . متخصصان هنگام درمان بیمار بیشتر توصیه می‌کنند تا از مینرال و مولتی ویتامین به اندازه‌ای مصرف شود تا مشکلاتی که ممکن است در آینده کودک به آن دچار شود نیز رفع شود، اما قبل از آن لازم است تا عوامل مختلفی که ممکن است بر مدت زمان مصرف مکمل و مولتی ویتامین تأثیرگذار باشند را بررسی کنیم.

خرید مکمل مولتی ویتامین
خرید مکمل مولتی ویتامین

عواملی  که بر مصرف مولتی ویتامین و مینرال تاثیر گذار است

مواد مغذی مختلف در طی زمان‌های بر روی بدن انسان اثر می‌گذارند. برای مثال منیزیم ترئونات تنها شکل شیمیایی منیزیم است که می‌تواند از سد خونی مغز عبور کند. منیزیوم ترئونات اغلب اوقات برای درمان خواب، اختلالات خلقی و رفتاری استفاده می‌شود و به طور معمول مصرف آن تا ۶ هفته طول می‌کشد. پس از ۶ هفته، بیمار می‌تواند شاهد فواید درمانی این ماده باشد همچنین هر چقدر کمبود تغذیه بیمار بیشتر باشد فواید مکمل منیزیم بیشتر در آن مشاهده می‌شود. به طور معمول فواید مصرف این ماده در کودکان بیشتر است در نتیجه مدت زمان مصرف آن نیز می‌تواند نسبت به بزرگسالان متفاوت باشد.

بین ۶ تا ۳ هفته تاثیرگذاری ویتامین و بر روی بدن زمان می برد.

به طور کلی ۳ ماه طول می‌کشد تا بدن انسان بتواند گلبول‌های قرمز جدیدی بسازد؛ بنابراین لازم است تا به طور مداوم و به مدت ۳ ماه مکمل را مصرف کنید و پس از  اتمام این دوره سطح آهن ذخیره‌ شده در گردش خون را بررسی کنید. اگر پس از بررسی متوجه شدید سطح آهن در محدوده سالمی قرار گرفته، لازم نیست دیگر آهن مصرف شود، اما اگر پس از بررسی متوجه شدید که سطح آهن در محدوده سالمی قرار نگرفته ممکن است لازم باشد نحوه مصرف آن را اصلاح کنید یا مقدار مصرف آن را افزایش دهید. در شرایطی حتی ممکن است پزشک بررسی کند که آیا عواملی باعث اختلال در جذب آهن می‌شوند یا خیر. یکی دیگر از مواد مغذی که بسیار برای بدن مفید است روی نام دارد. این ماده مغذی معمولاً در مکمل‌ها و مولتی ویتامین‌ها یافت می‌شود و به طور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه زمان می‌برد تا سطح آن به محدوده سالمی برسد.

پیداکردن دلایل کمبود ویتامین در بدن به کمک متخصص

در حالی که ممکن است شما مصرف مکمل‌ها و مولتی ویتامین‌ها را آغاز کرده‌اید باید بتوانید مواد غذایی که سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های بدن شما هستند را در رژیم غذایی خود قرار دهید. همچنین در رژیم غذایی خود باید به سلامت روده نیز توجه کافی داشته باشید زیرا معمولاً ممکن است غذاهای مناسبی در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد، اما نتواند به درستی در روده هضم و یا جذب شوند. در این صورت مشکلاتی که در روده به وجود می‌آید باعث می‌شود تا مواد غذایی و ویتامین‌ها به مقدار کافی جذب بدن شما نشوند. در نتیجه اگر ابتدا مشکلات روده را حل کنید می‌توانید مواد مغذی را به صورت کاملا بهینه جذب کنید. در این هنگام با رسیدن ویتامین‌ها و مکمل‌ها به محدوده سالم می‌توانید مصرف آن‌ها را متوقف کنید.

در چرخه‌ی درمان مصرف مواد معدنی و مینرال را قطع نکنید!

لازم است در مدتی که مولتی ویتامین و مینرال مصرف می‌کنید چرخه را قطع نکنید و به طور منظم این روند را ادامه دهید تا کمبود تغذیه هر چه سریع‌تر برطرف شود تا دیگر نیازی به استفاده مجدد نداشته باشید‌.

دیدگاهتان را بنویسید