قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رشد و توسعه فردی > چند عادت که باعث می شود روز خوبی داشته باشید

چند عادت که باعث می شود روز خوبی داشته باشید

گاهی اوقات روزهایی دارید که هیچ‌چیز درست پیش نمی‌رود و به نظر می‌رسد دنیا در جهت مخالف شما حرکت می‌کند و هیچ‌چیز آن‌طور که می‌خواهید، نیست.در ادامه،به چند عادت که باعث می شود روز خوبی داشته باشید ، اشاره می‌کنیم:

قدم زدن حتی برای مدتی کوتاه، تماشای پارک و طبیعت یا حتی مردم اطرافتان به شما انرژی و انگیزه می‌دهد.

اگر احساس می‌کنید مشکلات فراوانی دارید، مسئله‌ای نیست، چون هر لحظه می‌توانید اوضاع را به مسیر درست برگردانید و کنترل زندگی‌تان را به دست بگیرید.

همه‌چیز به خودتان بستگی دارد.

مهم‌ترین بخش این است که از کجا شروع کنیم؟

چند عادت که باعث می شود روز خوبی داشته باشید
چند عادت که باعث می شود روز خوبی داشته باشید

۱. بروید به فضای باز و چند نفس عمیق بکشید و کمی قدم بزنید.

مهم نیست که روز شما چگونه می‌گذرد، اما این عادت تاثیر بسزایی در حالتان دارد. چند نفس عمیق و ورود اکسیژن تازه به ریه‌هایتان هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی احساس بهتری به شما می‌دهد. قدم زدن حتی برای مدتی کوتاه، تماشای پارک و طبیعت یا حتی مردم اطرافتان به شما انرژی و انگیزه می‌دهد.

۲. آیا تاکنون پیش آمده که وسیله‌ای را در جایی بگذارید و سپس، کاملا فراموش کنید که آن را کجا گذاشته‌اید؟

کافی است برای جلوگیری از این پیشامد، آن مورد و مکان را با صدای بلند بگویید؛ مثلا بگویید: «تلفنم را روی کمد گذاشتم.»

به‌ویژه، زمان‌هایی که از خانه خارج می‌شوید و مطمئن نیستید که آیا اتو را از برق کشیده‌اید، شمع را خاموش کرده‌اید، یا کلید را روی در جا گذاشته‌اید یا نه، بلند تکرار کردن این موارد از این فراموشی جلوگیری می‌کند، چون مغز شما را بیشتر درگیر و عملکرد حافظه‌تان را بهتر می‌کند، و احتمال فراموشی را کمتر می‌کند.

۳. رقصیدن با آهنگ مورد علاقه‌تان را امتحان کنید.

اگر کمی احساس بی‌حوصلگی و ناراحتی دارید، رقصیدن با آهنگ مورد علاقه‌تان باعث ترشح اندورفین می‌شود و به بهبود روحیه کمک می‌کند.

گوش دادن به آهنگ مورد علاقه‌تان و رقصیدن با آن، هرچه باشد، احتمالا حواس شما را از هرآنچه ذهنتان را مشغول کرده است، پرت می‌کند و لحظاتتان را شادتر می‌کند. فقط سعی کنید از آن لذت ببرید و کمی حرکت کنید، طوری که انگار کسی شما را نمی‌بیند.

۴. شیر یا خط بیندازید و تصمیم بگیرید که دقیقا چه می‌خواهید.

اگر روزتان پر از تنش و استرس است و باید تصمیم‌های کوچک و بزرگ بگیرید، شیر یا خط راهی آسان برای انتخاب مسیری است که می‌خواهید بروید. البته نه این که سرنوشت و زندگی خود را به یک سکه بسپارید؛ دقت کنید که شیر یا خط انداختن به این معنی نیست که همه‌چیز را به دست سرنوشت بسپارید و به هر کاری که کائنات می‌گوید پایبند باشید!

در واقع شما زمانی شیر یا خط می‌‌اندازید که بین دو تصمیم مردد مانده‌اید و با این کار، خودبه‌خود نتیجه‌ای را آرزو می‌کنید که واقعا می‌خواهید.

بنابراین، از آنچه سکه به شما می‌گوید یا خوشحال می شوید یا ناراحت! با همه این‌ها، پاسختان را گرفته‌اید و حالا در تصمیمتان مصمم‌تر خواهید بود. این راهی عالی است برای فهمیدن آنچه واقعا می‌خواهید.

۵٫ برای داشتن احساس سازنده و مفید بودن، هدف‌ها و برنامه‌هایتان را بنویسید.

ما اغلب اوقات احساس می‌کنیم که به اندازه کافی کار نمی‌کنیم، یا شاید به کارهایمان نمی‌رسیم.

بهترین راه‌حل برای این مشکل، نوشتن هدف‌های کوچک و قابل مدیریت است. به محض دستیابی به هر هدف، آن را از فهرست کارهای خود حذف کنید.

این هدف‌ها می‌توانند هر چیزی باشند؛ روشن کردن ماشین ظرفشویی، مسواک زدن و حتی نوشیدن یک لیوان آب، خرید روزانه و غیره کافی  است به‌محض انجام این کارها، آن‌ها را در فهرستتان علامت بزنید. این کار حس مفید بودن به شما می‌دهد زیرا به‌هر‌حال کارهایی در طول روز انجام داده‌اید.

۶٫ حداقل پنج دقیقه یوگا یا ورزش دیگری بکنید.

وقتی روزی پرمشغله دارید یا نگران و ناراحت‌اید، بیرون رفتن برای دویدن یا باشگاه رفتن ممکن است برای همه مقدور نباشد.

به‌خصوص موقعی که هوا سرد است، بیشتر افراد تمایل به ماندن در خانه و خواب در کنجی گرم دارند. با وجود این، برای غلبه بر احساس نگرانی و ناراحتی، فقط پنج دقیقه یوگا یا ورزش همراه با تنفس عمیق و مراقبه (مدیتیشن) کنید.

پنج دقیقه ورزش وقتی از شما نمی‌گیرد، اما حتما روزتان را می‌سازد.

منبع ایندپندنت

دیدگاهتان را بنویسید