قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > بهداشت و سلامت > ۳ اشتباه در مقابله با سرماخوردگی

۳ اشتباه در مقابله با سرماخوردگی

به گفته باری گروسمن ، متخصص داخلی ، بسیاری از افراد ۳ اشتباه در مقابله با سرماخوردگی مرتکب می شوند و این اشتباهات حتی می توانند علائم شما را طولانی کنند.

آخر هفته با یک سرماخوردگی بسیار ناخوشایند مواجه شدم: بدن درد ، احتقان ، سرفه ، خستگی و همه چیز. من از روز پنجشنبه احساس مریضی کردم و بیشترجمعه را به صورت افقی ، نوشیدن آب و چای و خوردن سوپ مانند آنچه می دانستم قراراست بخورم ، سپری کردم.

روز شنبه حالم کمی بهتر شد ، و تصور می کردم همه چیز بهتر خواهد شد ، اما روز بعد، دوباره احساس بدی داشتم .

۳ اشتباه در مقابله با سرماخوردگی:

۱-نخوردن مایعات کافی:

نوشیدنی های گرم، کمک می کنند که هم کمبود مایعات بدن جبران شود هم باعث شوند که ترشحات اطراف سر و سینه مان، رقیق شده و از بدن دفع شوند.

متاسفانه اکثر ما با وجود اینکه به طور تجربی متوجه تاثیر مثبت مایعات برای مبارزه با سرماخوردگی هستیم به مجرد اینکه علائم بهبود سرماخوردگی را مشاهده می کنیم دست از نوشیدن مایعات بر می داریم. اتفاقی که یا موجب بازگشت قوی تر علائم سرماخوردگی خواهد شد یا دوره سرماخوردگی را طولانی و دردآورتر خواهد کرد

۲-اطمینان بیش احد به داروهای سرماخوردگی:

متاسفانه بعضی افراد با مشاهده علائم سرماخوردگی به داروهای در دسترس و قابل خرید از داروخانه پناه می برند. داروهای فوق در پوشاندن و تخفیف علائم نارحت کننده نظیر آبریزش بینی، کاهش ورم گلو و سرفه موثر هستند. آنها به طور مصنوعی ترشحات غلیظ بدن مریض را کاهش و حتی خشک می کنند.

با زدوده شدن علائم، تصور اینکه حال شان بهتر است باعث می شود به اعمال عادی روزانه شان برگردند. با این کار هم به بدن استراحت لازم برای بیماری را نمی دهند هم مایعاتی که بدن فرد سرماخورده لازم دارد را دریغ می کنند.

۳-نداشتن استراحت کافی:

استراحت و در معرض سرمای بیرون نبودن نیز باعث افزایش قدرت دفاع بدن می گردد.در ضمن از سرایت آن به دیگران نیز جلوگیری می کنید.سرماخوردگی غالباً یک دوره هفت تا ده روزه است .

بیشتر بخوانید:

چطور دوره سرما خوردگی را کم کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *