قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > روانشناسی > از کجا بفهمیم کسی از ما خوشش آمده یا نه؟

از کجا بفهمیم کسی از ما خوشش آمده یا نه؟

نحوه صحبت کردن افراد زمانی که از کسی خوششان آمده تغییر می‌کند.اما واقعا” از کجا بفهمیم کسی از ما خوشش آمده یا نه؟ به گفته کارشناس رابطه گشاد شدن مردمک چشم و خنده می‌تواند نشان برانگیختگی و تمایل باشد

از کجا بفهمیم کسی از ما خوشش آمده یا نه؟
از کجا بفهمیم کسی از ما خوشش آمده یا نه؟

اگر کسی روش‌هایش را زیادی رو بازی کند – مثلا به شما بگوید که چشمان‌تان به درخشندگی خورشید است- وضع دلسردکننده می‌شود. 

اما اگر طرف آن قدر سربسته رفتار کند که شما را در حالت حدس و گمان در این باره بگذارد که آیا واقعا در حال طناز و توجه به شما است، آن وقت تفریح و هیجان آغاز می‌شود. 

 با یادآوری این موضوع، همیشه آسان نیست که بگوییم آیا شما به نظر کسی جذابید یا این که طرف صرفا دارد دوستانه رفتار کند. 

مجموعه‌ای از علائم کلاسیک در این باره وجود دارد، مانند حفظ تماس چشمی و یا پیدا کردن بهانه‌ای برای نزدیک شدن فیزیکی ولی علامت‌های ظریف دیگری هم هستند که شاید هرگز متوجه‌شان نشده باشید. 

برای کشف برخی نشانه‌ها که حاکی از جذب کسی به شما است، با چند روان‌شناس صحبت کردیم. 

یک – خنده 

نحوه صحبت کردن شما با کسی که از او خوشتان آمده، با نحوه صحبت کردنتان با یک دوست فرق دارد. 

به عنوان مثال، ممکن است ببینید که کسی به هر آن چه که شما می‌گویید، می‌خندد. این الزاما بدین معنی نیست که شما بسیار بامزه‌اید، بلکه به گفته نیل ویلکی، کارشناس رابطه و نویسنده، می‌تواند به این معنی باشد که او به شما تمایل دارد. 

او می‌گوید:‌ «این علامتی است نشان می‌دهد موانع در حال رفع شدن است و فرد با شما روراست‌تر است.» به عبارت دیگر، به این معنی است که به نظر او شما فرد جذابی هستید و می‌خواهد ارتباط عمیق‌تری با شما داشته باشد. 

دو – انبساط مردمک چشم 

وقتی مردمک‌های چشم کسی گشاد می‌شود، می‌تواند نشانه بسیاری از چیزها باشد. به گفته دکتر سوزان مارچانت-هایکاکس، معلوم شده است که یکی از آن‌ها، برانگیختگی است. 

او می‌گوید:‌ «گشاد شدن مردمک علامت خوبی است که جذب شدگی و برانگیختگی فرد را لو می‌دهد. 

این نشانه‌ای است که خارج از کنترل فرد است.» 

سه – بعد فیزیکی 

ویلکی می‌گوید اگر کسی بدنش را طوری حرکت دهد که در فاصله فیزیکی نزدیک به شما باشد، علامتی آشکار است که نشان می‌دهد به شما جذب شده است. 

«شاید به طرف شما خم شود و یا وقتی که صحبت می‌کنید، آرام لمس‌تان کند.

اگر شما به این حرکت واکنش مثبت نشان دهید، ارتباط فیزیکی میان شما دو نفر قوی‌تر هم می‌شود.» 

چهار- آینه کردن 

به گفته دکتر مارچانت-هایکاکس هر چه فردی بیشتر به شما جذب شده باشد، احتمال این که زبان بدنشان تابعی آینه‌وار از زبان بدن شما باشد، بیشتر می‌شود.

او گفت چنین امری نشان می‌دهد که فرد می‌خواهد زبان بدنش را با زبان بدن شما تطبیق دهد و افزود:‌ «این نشانه‌ای است که او را لو می‌دهد.» 

به عنوان مثال، اگر شما ایستاده‌اید و روی پیشخوان بار خم شده‌اید، او نیز ممکن است حتی بدون آن که حواسش باشد، دقیقا همین حالت را بگیرد. 

پنج- صدا

 دکتر مارچانت هایکاکس می‌گوید، وقتی که افراد جذب کسی شده‌اند، احتمال این که با صدای پایین حرف بزنند افزایش می‌یابد. 

او می‌گوید:‌ «افراد صدایشان را پایین می‌آورند چون معتقدند که این طور جذاب‌تر است.» 

شش- لمس 

با آن که مشخص است که وقتی کسی جذب شما شده احتمالا تمایل بیشتری به لمس شما دارد، آن چه که کمتر معلوم است این است که این فرد احتمالا خودش را نیز بیشتر لمس می‌کند. 

دکتر مارچانت هایکاکس گفت:‌ «افراد وقتی که در کنار کسی‌اند که از او خوششان می‌آید، اغلب دستشان را لای موهایشان می‌برند یا اگر مویشان بلند باشد آن را دور انگشت خود می‌پیچند. 

ممکن است گردن خود را نیز لمس کنند و یا راه‌هایی پیدا کنند برای آن که با نوک انگشتان خود، لب و دهانشان را نیز لمس کنند.» 

هفت- حرف زدن بی‌وقفه

شما وقتی از کسی خوشتان می‌آید، نمی‌خواهید صحبت کردن با او را متوقف کنید. 

دکتر مارچانت-هایکاکس می‌گوید، شما می‌توانید از روی عملکرد فرد در نحوه پر کردن سکوت‌ها، بگویید که آیا کسی به شما تمایل دارد یا نه، حال چه با طرح یک پرسش باشد، و چه نظر دادن. 

«آن‌ها حتما می‌خواهند مطمئن شوند که هیچ سکوتی در مکالمه نیست و بنابراین اطمینان پیدا کنند که دو طرف ایده‌های خود را رد و بدل می‌کنند.» 

منبع ایندیپندنت

دیدگاهتان را بنویسید