قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > آشپزخانه > نوشیدنیها > دمنوش خوش طعم وعطر ، انار نعنایی

دمنوش خوش طعم وعطر ، انار نعنایی

یک متخصص طب سنتی گفت: دم‌نوش نعناع، مقوی و نشاط‌آور بوده و خون غلیظ را رقیق می‌کند همچنین خوردن دم‌نوش نعناع برای رفع درد سینه و پهلو مفید است, نعناع تقویت‌کننده دهانه معده است.

دمنوش خوش طعم وعطر ، انار نعنایی
دمنوش خوش طعم وعطر ، انار نعنایی

غلامرضا کردافشاری درباره خواص نعناع اظهار کرد: نعناع مقوی معده, رفع‌کننده سردردهای از نوع طبع سرد است.

وی افزود: نعناع مقوی و نشاط‌آور بوده و خون غلیظ را رقیق می‌کند همچنین خوردن دم نوش نعناع برای رفع درد سینه و پهلو مفید است؛ نعناع تقویت‌کننده دهانه معده است و نفخ را از بدن از بین می‌برد, برای کسانی که حالت تهوع دارند و بالا می‌آورند و خوردن نعناع بسیار مفید است چرا که فم معده را تقویت می‌کند.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: استفاده از مواد غذایی مثل خردل و ادویه‌ تند، نعناع، پیاز و سیر در زنان شیرده منع شده زیرا به هر نسبت که خون سالم و مناسبی در بدن زن شیرده تولید شود، شیر او نیز سالم‌تر است.

طرز تهیه شربت انار نعناعی

برای رفع تهوع و استفراغ همچنین برای درمان بی‌اشتهایی به خصوص در اطفال می‌توان شربت انار نعناع را درست کرد که برای تهیه این شربت، آب انار ترش یک واحد، شکر یک و نیم واحد و آب نعناع یا عرق نعناع نیم واحد نیاز داریم.

برای تهیه آن، آب انار را به همراه شکر حرارت دهید تا به قوام آید, پس از آن، عرق نعناع را اضافه کرده و مخلوط کنید, این شربت را می‌توان در یخچال نگهداری کرد و به تنهایی یا با کمی آب مخلوط و مصرف کرد.

پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید