قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > بهداشت و سلامت > ۵ توصیه برای کاهش درد مفاصل در سرما

۵ توصیه برای کاهش درد مفاصل در سرما

کاهش دما و سردی هوا در اغلب روزهای زمستانی می‌تواند به تشدید دردهای مفصلی در این فصل به‌ویژه در افراد آسیب‌پذیر و حساس منجر شود.در این مطلب ۵ توصیه برای کاهش درد مفاصل در سرما برای شما داریم.

افت ناگهانی فشار هوا در این روزها منجر به تورم استخوان‌ها و مفاصل زانو می‌شود و امکان تسکین دردهای مفصلی را دشوارتر می‌کند. با این حال راه‌هایی برای مقابله با این دردِ غیرقابل تحمل ناشی از آرتروز و استفاده از برخی درمان‌های جایگزین جدا از مصرف دارو وجود دارد.

5 توصیه برای کاهش درد مفاصل در سرما
۵ توصیه برای کاهش درد مفاصل در سرما

کارشناسان می‌گویند که رعایت پنج نکته زیر به بیماران کمک می‌کند تا از میزان درد و خشکی مفاصل خود در روزهای سرد بکاهند:

۱. فعالیت بدنی داشته باشید: 

هوای سرد باعث سفت و خشک شدن عضلات و مفاصل شده و منجر به ناتوانی افراد در ورزش کردن می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا افراد تصور کنند که ورزش کردن درد مفاصل را افزایش می‌دهد. اگر درد برای مدت طولانی ادامه پیدا نمی‌کند، همیشه به افراد توصیه می‌شود که برای افزایش انعطاف‌پذیری بدن و پرانرژی بودن به فعالیت بدنی بپردازند.

۲. بدن خود را گرم نگه دارید: 

گرمای خون به تحمل درد کمک می‌کند. بنابراین در زمستان بیماران باید گرم بمانند. وان آب گرم، پوشیدن جوراب و دستکش می‌توانند به تسکین درد کمک کنند.

۳. وزن‌تان را کاهش دهید: 

در صورت کاهش وزن، فشار روی زانوها و استخوان لگن کاهش می‌یابد و در نتیجه فشار کمتری نیز به مفاصل وارد می‌شود. این امر مقابله با التهاب مفصل را در زمستان آسان می‌کند.

۴. معجزه ماساژ را فراموش نکنید: 

داده‌های تحقیقات اخیر نشان داده که ماساژ درمانی یک‌بار در هفته و دست‌کم به مدت هشت هفته می‌تواند به آرامش عضلات کمک کند.

۵. آب کافی بنوشید:

 نوشیدن آب زیاد در طول زمستان برای همه افراد ضروری است. مردم اغلب فکر می‌کنند که نوشیدن آب کافی فقط در تابستان ضروری است و این در حالی است که بدن انسان به دلیل هوای خشک زمستان‌ها به رطوبت بیشتری نیاز دارد. همچنین نوشیدن یک فنجان چای گرم یا خوردن یک کاسه سوپ نیز می‌تواند به همان اندازه مفید و موثر باشد. نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز بهترین درمان برای کاهش درد در فصل سرما است.

در عین حال در صورت افزایش درد و ناراحتی ناشی از یک عارضه مفصلی حتما باید با متخصص و درمانگر مشورت کنید.

منبع همشهری

بیشتر بخوانید:

تسکین درد آرتروز و مفاصل

آرتروز مفصل زانو

دیدگاهتان را بنویسید