قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رشد و توسعه فردی > هوش و خلاقیت > ۵ راه برای داشتن ذهن باز

۵ راه برای داشتن ذهن باز

در پی رکود اقتصادی ، پاسخ طبیعی ما صبر کردن برای عبور از این شرایط است. در این مواقع است که توانایی ما،  در پذیرفتن ایده ها ، دیدگاه ها و راه حل های جدید نه تنها مهم بلکه حیاتی است.

در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۷ انجام شد ، محققان دریافتند افرادی که دارای ذهن باز هستند میزان شادی خودشان را طولانی مدت گزارش می کنند. آنها همچنین دریافتند که این افراد “انعطاف پذیر ، کنجکاو ، خلاق تر برای کاوش در جهان هستند.”

داشتن ذهن باز  یک ویژگی ذاتی نیست ، بلکه یک ویژگی آموختنی است. همانطور که دوچرخه سواری را یاد گرفتید ، می توانید پیش فرض های ذهنی را  را کنار بگذارید و با صراحت کودکانه به دنیا نزدیک شوید.

با ۵ راه برای داشتن ذهن باز شروع کنید:

۱-تنوع:

تغییردر سبک زندگی و کار می تواند یک تنوع به حساب بیاید  ، اما بیشتر فکر کنید. توانایی جسمی و روحی خود را به چالش بکشید. اگر در شش ماه گذشته با افراد جدیدی در خارج از کار آشنا نشده اید ، در یک کلاس ثبت نام کنید یا داوطلب آموزش شوید. این تجربیات جدید ، ارتباطات  شما را افزایش می دهد ، بدین ترتیب مغز ارتباطات و الگوهای جدیدی را بین اطلاعات ظاهراً غیر مرتبط ایجاد می کند.

۲- مرتباً ذهن خود را آرام کنید.

عمل مدیتیشن برای بسیاری می تواند عملی مفید باشد. اگر اولین بار است که سعی در مراقبه دارید ، احتمالاً بسیار ناخوشایند باشد ، شاید حتی احمقانه به نظر برسد.به این احساس متمایل شوید و بپذیرید که هر چیز جدیدی با رنگ ترس و عدم اطمینان همراه است.

 تحقیقات نشان داده است که مراقبه آگاهانه – تمرکز بر نفس – فعالیت مغز ما را تغییر می دهد. نفس کشیدن بدن ما را آرام می کند و ذهن ما را آرام می کند و به ما اجازه می دهد بدون قضاوت ، ترس یا تصورات پیش فرض – دشمنان ذهن باز – دیدگاه های دیگر را در نظر بگیریم.

۳- اختلاف نظر متفکرانه را ارتقا دهید.

وقتی دو نفر چیزهای متضادی را باور دارند ، احتمال اشتباه یکی از آنها وجود دارد. این هزینه دارد که بفهمید آن شخص شما هستید یا خیر. به همین دلیل است که من معتقدم شما باید هنر اختلاف نظر قابل تأمل را درک و توسعه دهید. در یک اختلاف نظر فکری ، هدف شما این نیست که طرف مقابل را متقاعد کنید که حق با شماست – این است که بفهمید کدام نظر درست است و تصمیم بگیرید که در مورد آن چه کاری انجام دهید.

۴-چشم بندهای خود را بردارید.

انجام کارهای روزمره خوب است و می تواند مزایای زیادی برای کارایی ، بهره وری و جلوگیری از خستگی تصمیم گیری داشته باشد. اما احساس می شود که ما چشم بند می بندیم در حالی که جهان در پس آن محو می شود. چه جزئیات مهمی در پشت آن چشم بندها  از دست رفته است؟

 اگر در یک محیط انفرادی کار می کنید ، هفته ای یک روز را به کار در جمع اختصاص دهید. یک جلسه هفتگی طوفان فکری را برنامه ریزی کنید که باعث افزایش تفکر خارج از چارچوب شود.

به طور منظم با همتایان ، مربیان یا همکاران صنعت خود ملاقات کنید تا در مورد روش ها ، دیدگاه ها و حتی بازخوردهای مختلف که می توانند برای رشد شما بسیار مهم باشند ، اطلاعات کسب کنید.

۵- خیال بافی.

از نظر برخی افراد ، خیال پردازی چیزی جز بی کاری یا تنبلی نیست.  کسانی که درباره خیالبافی  مطالعه می کنند نشان داده اند که شرکت کنندگان افزایش تفکر خلاق ، دلسوزی ، خودآگاهی و برنامه ریزی آینده – به عبارت دیگر اصول رهبری عالی را گزارش کرده اند. زمان بگذارید تا ذهنتان سرگردان شود.

از افکار و اندیشه هایی که در این زمان ها به وجود می آیند ، یک دفترچه تهیه کنید و اجازه دهید ذهن ناخودآگاه شما مشکلات را حل کند و راه حل های خلاقانه ارائه دهد.

در انتها:

مطلب ۵ راه برای داشتن ذهن باز ،  حاصل صحبت با سه کارآفرین زیر بود که آموخته اند که ذهن باز چقدر می تواند قدرتمند باشد. این چیزی است که آنها برای گفتن داشتند.

۱-خولیو دانیل هرناندز – مدیر عامل شرکت EnLight.Energy ، واشنگتن

۲-جنیفر کوشل – بنیانگذار و مدیر عامل شرکت EYP Ventures ، شرکت ، مارینا دل ری ، کالیفرنیا

۳-بریتنی مریل ینگ – بنیانگذار و مدیر عامل Skrewball Spirits ، سن دیگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *