قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > روانشناسی > ۵ راه برای نابودی اهداف مهم زندگی

۵ راه برای نابودی اهداف مهم زندگی

تا کنون مطالب و مقالات زیادی درباره اینکه چگونه به اهدافتان دست پیدا کنید منتشر شده است.اما در این مطلب می خواهیم ۵ راه برای نابودی اهداف مهم زندگی را بازگو کنیم.

شاید تعجب کنید اما روش هایی  و جود دارند که  با انجام دادن آنها شما به اهدافتان نخواهید رسید.هرگاه به اهداف و رویاهایمان فکر می کنیم می خواهیم دنیا را تغییر بدهیم.در اینجا ۵ راه را به شما نشان می دهیم که باعث می شوند شما به اهدافتان نرسید.

۱-موفقیت یک شبه بدست می آید:

یک برنامه نویس ، نرم افزاری را تهیه کرد و آن را به بالاترین قیمت فروخت و ثروت بسیار زیادی کسب کرد.این داستان شاید واقعی به نظر برسد ولی همه داستان این نیست ، اگر بیشتر تحقیق کنید می بینید که او قبل از آن ۳۰ برنامه نوشته و زمان بسیار زیادی صرف یادگیری زبان برنامه نویسی کرده است و دارای مدرک تحصیلی معتبری از یک دانشگاه است.و چندین سال روی  این موضوع تلاش کرده است.

۲-دیگران پاسخی برای همه پرسشهای شما دارند:

مردم همیشه می خواهند به شما کمک کنند،خانواده ، دوستان  و همکاران همه دارای نظراتی هستند که شما چه راهی را انتخاب کنید، هستند.

به شما می گویند از این راه برو ، اما در ادامه باز هم  شما باید راه های دیگری انتخاب کنید  و باید خودتان تصمیم بگیرید.دیگران پاسخ کاملی برای زندگی شما ندارند.

این انتخاب ها بی نهایت هستند و گاهی شما سرتان به دیوار می خورد و این بخشی از روال زندگی است.

۳-نشستن ، وقتی  رشد تو تضمین شده است:

اگر قله اول را فتح کردید بدنبال قله دیگری برای فتح باشید.اگر نویسنده ای کتاب اولش را خوب تبلیغ کند و باعث فروش زیاد آن شود برای کتاب دوم شاید لازم نباشد که خیلی تلاش کند چون موقعیتش در کتاب اول تثبیت شده است اما  اگر بیشتر از دفعه اول تلاش کند این فروش به چندین برابر خواهد رسید.

پس الان زمان نشستن نیست.

۴-همیشه اشتباه از سمت دیگران است:

“ایده من عالی بود ، بد فهمیده شد.محصول من عالی بود اما بازار خراب بود و مشتریان مزایای آن را ندیدند.”

اگر رویایی دارید ، مسئول رسیدن به آن شما هستید  و اگر به اهدافتان نرسیدید این تقصیر شماست نه دیگران.اگر کسی محصول شما را نخرید شما مسئول هستید.

شنا نیاز دارید که اهدافتان را بازتعریف کنید شاید هیچ کس نتواند به تنهایی به اهدافش برسد ولی اگر نتوانستید به آنها برسید این تقصیر شماست نه دیگری.مسئول رویاهای خودتان باشید.

۵-اهداف مهترین چیز در زندگی هستند:

در نهایت اینکه رویاهای شما مهمترین بخش این روند است ، رسیدن به هدف  و جشن گرفتن مهم است اما این نباید آخرین مرحله شما باشد.

زندگی هرگز درباره اهداف نیستند ، زندگی درباره سفر( رسیدن به اهداف)  است.بله شما باید از هدفتان لذت ببرید.

بعضی فکر می کنند وقتی به هدفشان می رسند یک محل جادویی آنجاهست که شادی آنجاست و تمام.

اما رسیدن به یک رویا و هدف ، احساسی زود گذر است ولی زندگی احساس زود گذر نیست.

تنها راهی که شما به اهدافتان خواهید رسید ، شادی و لذتی هست که در هر قدم در این سفر کسب می کنید  و این بهترین راه است.

سفر شما ساده هست  این سفر با گام‌های شما  ساخته شده است برخی از گام‌هایتان ممکن است درست باشند و گاهی هم نه. اگر درست بود، جشن بگیرید و اگر لغزشی داشتید،جهت را عوض کنید و از آن چیزی بیاموزید.

اگر هر گامی تبدیل به چیزی برای یادگرفتن یا جشن گرفتن شود،مطمئنا از سفر لذت خواهید برد.

۵ نکته:

باور موفقیت یک شبه،باور اینکه شخص دیگری پاسخی برای تو دارد،باور اینکه وقتی رشد کردی تضمینی برای استقرارو ساکن شدن هست،باور اینکه اشتباه از شخص دیگری بوده است و باور اینکه تنها اهداف مهم هستند.

باور کنید  اگر اینکار را بکنید ، تمامی رویاهایتان را برباد دادید.

منبع سخن رانی خانم بل پِسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *