قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رپرتاژ آگهی > ادمنتون کانادا

ادمنتون کانادا

ادمونتون کجاست؟

ادمونتون مستقر در استان آلبرتا در امتداد رودخانه ساسکاچوان شمالی و در ۲۲۰ کیلومتری شمال شرقی کوه‌های راکی مقررشده است. این شهر در بین چمنزارها و جنگل‌های شگفت‌انگیزی مستقرشده است و در پایان منظره‌ای زیبا و گوناگون ایجاد می‌کند. رودخانه ساسکاچوان شمالی از وسط شهر عبور می‌کند که موجب ایجاد دره‌های زیبای بی‌شماری می‌شود و همین مورد طولانی‌ترین پارک‌های متصل در آمریکای شمالی را به نام روبان سبز ایجاد می‌کند.

ادمونتون شمالی‌ترین شهر آمریکای شمالی است و بیش از یک‌میلیون نفر جمعیت شهری دارد. این شهر بعد از کلگری دومین شهر بزرگ در آلبرتا است. در این شهر اکثر مراکز خرید و سرگرمی در چند ناحیه‌ی اصلی مانندSouth Edmonton Common، Whyte Avenue، West Edmonton Mall و Jasper Avenue مستقرشده‌اند. اگرچه اقتصاد ادمونتون، همراه با استان آلبرتا، در سال‌های اخیر با چالش‌هایی روبرو شده است اما تنوع بازار مشاغل این شهر موجب شده است که فرصت‌هایی در میان بخش‌های گوناگون برای کسانی که مایل به جستجوی شغل هستند وجود داشته باشد.

بهتر است بدانید ادمونتون در آلبرتا، تنها استان بدون مالیات فروش استانی (PST) است. ادمونتون کانادا مهم‌ترین مرکز اقتصادی در شمال و مرکز آلبرتا و قطب صنعت نفت و گاز است. در حقیقت آلبرتا سهم بسیار زیادی از نفت کانادا دارد و ذخایر آن بعد از عربستان صعودی دومین ذخایر نفت در دنیا است.
ادمونتون از قدیم قطب صنایع پتروشیمی آلبرتا بوده و در دهه ۱۹۴۰ لقب «پایتخت نفت کانادا» را کسب کرد. اکثر رشد و اقتصاد در بخش فناوری به خاطر شهرت ادمونتون به‌عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی برتر کانادا است.

فرهنگ در ادمونتون

زندگی در ادمونتون طیف گسترده از فرصت‌های شغلی را برای مردم به وجود آورده است. ازآنجاکه این شهر یک مرکز بزرگ نفت و گاز است، بسیاری از کارگران مهاجر را به خود جلب می‌کند. در پایان این شهر ازنظر قومی گوناگون است و بیش از ۲۵ درصد از جمعیت محلی به‌ویژه چینی‌ها و بقیه‌ی اقوام آسیایی را دارد.
زندگی در ادمونتون خیلی سرگرم‌کننده است این شهر هرساله میزبان چندین جشنواره بزرگ است ازجمله این جشنواره‌ها می‌توان به جشنواره بین‌المللی ادمونتون اشاره کرد که بعد از جشنواره جهانی ادینبورگ بزرگ‌ترین جشنواره در آمریکای شمالی است.

 سفارت ایران در کانادا

سفارت ایران در اتاوا کانادا

دولت کانادا پس از بستن سفارت خود در تهران خیابان شهید سرافراز پلاک ۵۷ در سپتامبر ۲۰۱۲ تمام دیپلمات‌های ایرانی باقی‌مانده در کانادا را از این کشور اخراج کرد و منافع خود در این کشور را به سفارت ایتالیا در تهران واگذار کرد.

سفارت ایران در کانادا در خیابان ۲۴۵ در محله سنتر تاون اتاوا روبروی خیابان غرفه مستقرشده است. کسانی که می‌خواستند به ایران سفر کنند، به این سفارت می‌رفتند و درخواست ویزا می‌دادند.

این سفارت نقش بسیاری در توسعه روابط فرهنگی و علمی با کانادا ایفا می‌کرد. نام رئیس آن آقای کامبیز شیخ حسنی بود که این بخش را مدیریت می‌کرد. این بخش قسمتی نیز به نام وکیل یا مشاور داشت که به متقاضیان کانادا برای سفر به ایران یا شهروندان ایرانی در کانادا خدماتی را عرضه می‌داد.

از خدمات آن می‌توان به تمدید گذرنامه، بررسی درخواست‌ها، ثبت ازدواج و صدور شناسنامه اشاره کرد.

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا

به دلیل مشکل نبود سفارت کانادا در ایران، شهروندان ایرانی برای اخذ ویزای کانادا باید به کشور دیگری به‌عنوان واسطه سفر کنند تا موفق به اخذ ویزا شوند. نه‌فقط کانادا بلکه آمریکا و انگلیس هم در کشور‌های همسایه سفارت‌خانه دارند. برای ایرانیان بهترین گزینه کشور‌های ارمنستان، ترکیه و امارات است.

کشور‌هایی که در ایران سفارت‌خانه ندارند در کشور‌های همسایه بخشی را به نام مرکز اداری وک (VAC) به وجود آورده‌اند تا متقاضیان با مراجعه به آن‌ها بتوانند مراحل اخذ ویزا را طی کنند. برای رفتن به این مراکز باید وقت بگیرید، این وقت را می‌توانید به‌صورت آنلاین یا حضوری انجام دهید.

مراجعه به شکل حضوری

از اسم آن معلوم است که باید این سفر را انجام دهید. البته در این صورت سفارت زمانی برای انگشت‌نگاری شما تعیین خواهد کرد. باید یک سفر دوم هم داشته باشید تا برای انجام مراحل به آنجا بروید.

اگر برای ویزای موقت شهروندی مثل کار یا تحصیل می‌خواهید درخواست دهید و باید مرحله انگشت‌نگاری را بگذرانید، باید هر ده سال این کار را انجام دهید. بااین‌حال، برای درخواست اقامت دائم برای انگشت‌نگاری باید در زمان هر اپلای دوباره این مرحله را انجام دهید.

مراجعه به شکل آنلاین

روش گرفتن وقت به‌صورت آنلاین بسیار باصرفه‌تر است. البته برای این روش شما احتیاج به یک کارت اعتباری بانکی خواهید داشت تا واریزی سفارت را به این صورت انجام دهید.

از مزایای این روش، صرفه‌جویی در هزینه و وقت شما خواهد بود. همچنین با این روش مدارک شما زودتر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در خاطر داشته باشید وقتی آن‌ها زمانی را برای شما مشخص کردند، وقت‌شناس باشید و تلاش کنید حداقل نیم ساعت زود‌تر در محل موردنظر حاضر شوید. اگر تأخیر کنید باید مراحل را از اول انجام دهید.

تاریخ استرالیا


تاریخ استرالیا

یکی از موضوعاتی که استرالیا را از دیگر کشورها برتر می‌کند، تاریخ این کشور است. برعکس بقیه‌ی کشورها، تاریخ استرالیا قدمت طولانی ندارد و فقط چند صدسال از کشف آن توسط اروپایی‌ها می‌گذرد. البته پیش از کشف استرالیا نیز صدها هزار نفر از بومیان استرالیا در این کشور سکونت داشتند اما اکثراً تاریخ این کشور از زمان کشف استرالیا آغاز می‌شود.

تاریخچه استرالیا در زمان کوتاهی که از کشف آن می‌گذرد حاوی ماجراهای متفاوتی می‌شود. از کشف استرالیا تا اولین حاکمان در این سرزمین و در پایان تشکیل کشور استرالیا همه و همه ماجراهای جذاب و خواندنی دارند. اگر علاقه‌مند به تاریخ و استرالیا هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید تا باهم سفری به تاریخ استرالیا داشته باشیم.

تاریخچه استرالیا قبل از کشف آن

باور عمومی تاریخ‌دانان و دانشمندان بر این است که بومیان استرالیا حدوداً ۴۰ تا ۷۰ هزار سال پیش به این نواحی پا نهادند و توانستند در آنجا سکونت کنند. این انسان‌ها از طریق جزیره‌ها و کانال‌ها یا دریا، برای یافتن غذا و شکار از جنوب شرق آسیا وارد این سرزمین شدند. این انسان‌های اولیه نیاکان بومیان استرالیایی امروزی هستند که به آن‌ها (Indigenous Australian) می‌گویند.

به خاطر راه دشوار ارتباطی با دیگر قاره‌ها و مسافت زیاد، کم‌کم ارتباط مردم بومی استرالیا با دیگر نواحی از بین رفته و در پایان این قاره ناشناخته مانده و در سده‌های اخیر مجدداً کشف‌شده است و تاریخچه کشور استرالیا را با تغییر روبرو کرده است.

شاید فکر کنید تمدنی پیش از پیدایش و کشف استرالیا وجود نداشته است، اما این باور غلط است چراکه سنت‌های هنری و موسیقی کشف‌شده از بومیان این نواحی نشان‌دهنده تمدن بشری آن‌ها است.

تا پیش از ورود اروپایی‌ها به این قاره، بومیان استرالیایی جوامع و اقتصاد دشواری داشتند و با شکار کردن امرارمعاش می‌کردند. شواهد آن بر روی سنگ‌نگاره‌ها و غارها نقش بسته است.

کلام پایانی درزمینهٔ تاریخ استرالیا

استرالیا یکی از جوان‌ترین کشورهای در دنیا است که از تاریخ کشف آن فقط چند صدسال می‌گذرد. اگرچه بومیان استرالیا به مدت چند هزار سال در این کشور زندگی کرده‌اند اما اکثراً تاریخ این کشور از زمان کشف آن توسط اروپاییان آغاز می‌شود. اگرچه در آغاز کشف استرالیا، تنها زندانیان به این ناحیه فرستاده می‌شدند بااین‌حال به‌مرورزمان مردم بسیاری علاقه‌مند به زندگی در این کشور شدند به‌طوری‌که در قرن نوزدهم میلادی، میلیون‌ها نفر از سرتاسر دنیا برای زندگی و کار به این کشور مهاجرت کردند.

با آغاز قرن بیستم، استرالیا به‌طور رسمی اعلام استقلال کرد و بدین‌صورت کشور استرالیا متولد شد. این کشور از زمان افتتاح تاکنون تاریخ آرام و صلح‌آمیزی داشته است و در این مدت توانسته خود را به‌عنوان یکی از کشورهای مطرح و پیشرفته در سطح جهان معرفی کند.

اگر بامطالعه تاریخ استرالیا علاقه‌مند شدید که از این کشور دیدار کنید و یا حتی مهاجرت به استرالیا را در نظر گرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم فرم ارزیابی رایگان موسسه مهاجرتی اسمارت اپلای را پرکنید. با تکمیل اطلاعات خود در این فرم، مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار خواهند کرد و سؤالات گوناگونی شما در عرصهٔ استرالیا را پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید