قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > سبک زندگی > آرایش و زیبایی > انواع فر کننده های مو و بابلیس

انواع فر کننده های مو و بابلیس

احتمالا جالب باشد که بدانید برای بیش‌تر خانم‌ها تغییر در ظاهر و به خصوص مدل موها، تنوعی بسیار عالی به حساب می‌آید. امروزه اغلب خانم‌ها به آسانی مثل یک ارایشگر حرفه‌ای میتوانند مو‌های خود را بیارایند. به همین علت است که اقسام و انواع وسایل آرایشی مو در منازل پیدا می‌شود. تنوع بالای لوازمی مثل سشوار، اتو مو و فر کننده مو سبب راحت تر، حرفه ای‌تر و سریعتر شدن آراستن مو‌ها نسبت به قبل شده است. فر کننده‌ها یکی از پر طرفدارترین وسایل آراستن مو میباشند که تغییر مدل مو‌ها را در زمان دلخواه و با صرف کم‌ترین هزینه میسر میکنند.

انواع فر کننده های مو و بابلیس
انواع فر کننده های مو و بابلیس

یکی از جذاب‌ترین مدل آرایش مو برای خانم‌ها فرکردن مو است. برای فر کردن مو راه‌های مختلفی وجود دارد که فرد میتواند برای این کار به آرایشگاه مراجعه و یا این که خود شخصاً با استفاده از وسایلی مثل بیگودی و… اقدام به فر کردن مو‌های خود کند. ولی هر کدام از این راه‌ها دشواری‌هایی را بهمراه دارد که از جمله آن‌ها میتوان به هزینه بر بودن و همچنین زمان بر بودن این کار اشاره نمود.

نخستین گام برای خرید یک دستگاه فر کننده مو بابلیس، آشنایی با انواع مدل‌های آن و تشخیص مناسب‌ترین نوع، طبق نیاز‌های شخصی میباشد. پس باید نیاز‌های خود را مشخص کنید.

انواع فر کننده های مو و بابلیس
انواع فر کننده های مو و بابلیس

اقسام فر کننده مو

چه مدل موی فری را دوست دارید؟ این سؤال، مهمترین سوالی است که باید جواب داده شود. این که صرفا از یک مدل فر استفاده می‌کنید یا می‌خواهید با این دستگاه فرکننده بابلیس، مدل‌های متنوعی را روی مو‌های خود امتحان کنید، در تعیین نوع دستگاه تاثیرگذار است. اگر علاقه به استفاده از مدل‌های فر گوناگون دارید، باید از فرکننده‌های بابلیس چند کاره استفاده کنید. این فر کننده‌ها به کمک سری‌های مختلفی که دارند، تنوع مدل‌های مختلفی از موی فر را برای شما مقدور می‌سازند.

پس به مدل سری فرکننده موی بابلیس توجه کنید. پرطرفدارترین مدل فرکننده‌های بابلیس، مخروطی و لوله‌ای هستند. فرکننده بابلیس مخروطی که در بازار با نام‌های مختلفی از جمله فرکننده عربی یا کله قندی شناخته میشوند، دارای سری به صورت S. هستند. فرکننده لوله‌ای هم از پر استفاده‌ترین انواع فرکننده‌های بابلیس میباشد که میتواند مدل فر طبیعی را برای شما به وجود آورد. فر‌های لوله‌ای بر حسب قطر فر، به چند گروه تقسیم میشوند.

فر ریز: 

فرکننده‌های بابلیس با قطر ۱. ۵ سانتیمتر و کم تر، در این گروه قرار می‌گیرند. این مدل از فرکننده‌های بابلیس برای افرادی که مو‌های با فر بسیار ریز را می‌پسندند، مطلوب است.

فر پُر: 

این مدل از فرکننده‌های بابلیس برای مو‌های کوتاه مناسبتر است. میله این مدل دارای قطری تا ۲. ۵ سانتیمتر میباشد.

فر متوسط:

این مدل از فرکننده‌های بابلیس که دارای قطر ۳ سانتیمتر هستند، برای مو‌های متوسط مطلوب‌ترین مورد میباشند.

فر درشت: 

این مدل از فرکننده‌های بابلیس برای افرادی که مو‌های بلند، ولی با تراکم کم دارند مورد مناسبی به نظر میرسد. قطر این مدل در حدود ۳. ۵ سانتیمتر میباشد.

فر کم:

ایده‌ال‌ترین مورد برای اشخاص با مو‌های بلند، فر‌هایی با قطر ۴. ۵ سانتیمتر میباشد

این که دستگاه را برای استفاده در خانه می‌خواهید یا برای آرایشگاه، در تعیین مدل دستگاه تاثیرگذار است. پس باتوجه به کاربرد و عملکرد دستگاه، وسیله‌ای مناسب با توقع تان انتخاب کنید به گونه‌ای که کار کردن با آن ساده بوده و احتیاج به مهارت خاصی نداشته باشد.

انواع فر کننده های مو و بابلیس
انواع فر کننده های مو و بابلیس

جنس روکش فر کننده بابلیس:

در موقع خرید فر کننده‌های بابلیس هم شبیه اتومو، باید به جنس روکش توجه کنید. فر کننده‌های بابلیس عموما در دو روکش فلز و سرامیک موجود هستند. اما دستگاه فر کننده موی بابلیس با جنس سرامیک طرفداران بیشتری دارند. در برخی از فر کننده‌های بابلیس هم از تورمالین در کنار سرامیک استفاده شده است که این خصوصیت سبب میشود بعد از استفاده از فر کننده، مو‌های شما وز نشود. انواع دیگری از فر کننده‌های بابلیس هم هستند که در پوشش آن‌ها از سرامیک بهمراه تیتانیوم و یا ابریشم استفاده شده است.

در هر صورت پوشش سرامیک با هر پوشش دیگری که همراه باشد باعث محافظت از مو‌های شما میشود.

قابلیت تنظیم درجه حرارت دستگاه فر مو

عموما جنس و مدل مو در اشخاص یک خانواده متفاوت است. افرادی که دارای مو‌های نازک‌تر هستند باید از درجه حرارت پائین و افرادی که دارای مو‌های ضخیم و پر پشت هستند باید از درجه حرارت‌های بالا برای حالت دادن به مو‌های خود استفاده کنند. از این جهت داشتن یک دستگاه فر کننده مو که قابلیت تنظیم درجه حرارت را داشته باشد به خوبی میتواند پاسخگوی تمام اشخاص خانواده باشد. با استفاده از این خصوصیت میتوانید دمایی را مناسب با مدل مو‌های خود انتخاب کنید تا موهایتان دچار اسیب نشود. درجه تنظیم شده را میتوانید بر روی صفحه نمایشگر موجود بر روی فر کننده مشاهده کنید.

طریقه استفاده از بابلیس

سیستم خاموشی اتوماتیک

حتماً برای شما هم پیش آمده است که بعد از استفاده کردن از فر کننده فراموش کنید که آن را خاموش کنید و امکان دارد آن را در مکان‌هایی بگذارید که سبب حریق و حوادث جبران ناپذیری شود. از این جهت در دستگاه‌هایی که به بازار وارد شده اند قابلیتی قرار داده شده است که بعد از گذشت مدت زمانی (عموما ۶۰ دقیقه) این ابزار بطور اتوماتیک خاموش میشود. وجود این قابلیت در دستگاه ف. رکننده مو سبب افزایش ایمنی دستگاه میشود.

آیونیک

خواص آیونیک از وِز شدن مو‌ها و اسیب دیدن آن‌ها بر اثر گرما جلوگیری میکند و همچنین باعث درخشندگی و حالت پذیری بهتر مو‌ها میشود. بعضی از اقسام حالت دهنده‌ها و بیگودی‌های برقی هم دارای خواص آیونیک هستند.

چند نکته قابل توجه:

قبل از استفاده از هر گونه وسایل حرارتی برای حالت بخشیدن به مو‌های خود، حتماً موهایتان را کاملاً خشک کنید.

استفاده از اسپری‌های مراقبت کننده برای مو میتواند از مو‌های شما در برابر حرارت مراقبت کند. سعی کنید از دستگاه‌هایی استفاده کنید که دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت باشند تا بتوانید درجه حرارت آن را باتوجه به مدل مو‌های خود تنظیم کنید.

بیتوته

بیشتر بخوانید:

چگونه موی خود را صاف کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید