قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رپرتاژ آگهی > ۳ عامل مهم در تعیین زمان فروش خودرو

۳ عامل مهم در تعیین زمان فروش خودرو

خودرو در بازارهای ایران همیشه کالای سرمایه ای محسوب می شده است .امروزه با توجه به افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها این کارایی سرمایه ای خودرو به شدت افزایش یافته است و حساسیت خانواده ها نسبت به خرید و فروش خودرو به طور چشمگیری بیشتر شده است

۳ عامل مهم در تعیین زمان فروش خودرو
۳ عامل مهم در تعیین زمان فروش خودرو

چرا که در صورتی که یک خانواده بخواهد خودروی خود را با خودرو جدیدی جایگزین نماید بایستی عدد و رقم های بسیار سنگینی برای تعویض خودرو پرداخت کند. در همین راستا در صورتی که هر شخص بتواند خودروی خود را در شرایط بهتری به فروش برساند می‌توان گفت که هزینه جایگزینی خودروی بعدی را کاهش داده است.

اگر علاوه بر داشتن خودرو از آن به‌عنوان یک کالای تجاری نیز استفاده می‌کنید بدین معنی که در خریدوفروش خودرو نیز دستی دارید، بایستی بدانید که بهترین زمان و بهترین شرایط برای فروش خودرو چیست تا بتوانید در خریدوفروش خودرو برای خود ایجاد سود نمایید. در ادامه به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که می‌تواند شرایط فروش خودرو شما را بهبود بخشد.

به وضعیت تقاضا توجه کنید

به وضعیت تقاضا توجه کنید
به وضعیت تقاضا توجه کنید

تقاضا را می‌توان یکی از تأثیرگذارترین عوامل بر تعیین قیمت کالاهای مختلف از جمله خودرو دانست. بایستی دقت داشته باشید که تقاضا در زمان و مکان‌های مختلف متفاوت خواهد بود. بنابراین می‌توانید از این تفاوت زمانی و مکانی در تقاضا استفاده کرده و کسب سود نمایید. بدین معنی که ممکن است در زمان‌هایی تقاضا برای خرید خودرو در بازار افزایش یابد و ممکن است شما از محلی که تقاضای کمتری برای خرید خودرو وجود دارد خودرو را خریداری کرده و در محلی با تقاضای بیشتر و قیمت بالاتر خود را به فروش برسانید علاوه بر این‌ها همچنین تقاضا برای برخی از مدل‌های خاص خودروهای داخلی و خارجی بیشتر از رقبای هم‌رده خواهند بود. در این مورد بهتر است قبل از خرید، تحقیقات مناسب و کافی انجام دهید تا خریدوفروش خود را با میزان تقاضای بازار هم‌راستا کرده و بتوانید از فروش خودرو کسب سود کنید.

حواستان به کارکرد خودرو باشد

حواستان به کارکرد خودرو باشد
حواستان به کارکرد خودرو باشد

یکی از عواملی که در خریدوفروش خودروهای دست‌دوم و کارکرده از اهمیت خاصی برخوردار است را می‌توان میزان کیلومتر خودرو دانست.  این مورد در تمامی خودروها اهمیت دارد. بنابراین دقت داشته باشید پیش از آنکه کیلومتر خودروی شما از حد مشخصی بالاتر رود درصورتی‌که بتوانید خودرو را تعویض نمایید میزان افت کمتری شامل حال خودروی شما خواهد شد؛ و می‌توانید فروش خودروی بهتری را انجام دهید.

علاوه بر آنکه خودروها کم‌کار معمولاً از استقبال بیشتر و بهتری در بازار خریدوفروش خودرو برخوردار هستند، معمولاً وقتی خودروها از مرز ۹۵ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر عبور می‌کنند این ذهنیت وجود دارد که این خودرو یک خودروی مستهلک و دارای هزینه‌های تعمیرات خواهد بود. در این شرایط معمولاً قیمت خودرو به‌یک‌باره با افت بیشتری روبرو خواهد شد. بنابراین بهتر است برای آنکه شرایط فروش خودروی خود را بهینه کنید، پیش از رسیدن به چنین عددهایی در کیلومتر کارکرد خودرو خودروی خود را بفروشید.

روش استفاده از فروش سفارشی همراه مکانیک

برای فروش سفارشی خودروی خود به‌راحتی و با استفاده از یک گوشی موبایل و یا کامپیوتر می‌توانید به وب‌سایت همراه مکانیک به نشانی hamrah-mechanic.com مراجعه کرده و خودروی خود را در بخش فروش سفارشی ثبت نمایید.

  • در کمترین زمان ممکن مشاوران همراه مکانیک با شما تماس خواهند گرفت
  • در این مرحله علاوه بر دریافت اطلاعات شما زمانی را برای مراجعه کارشناس تعیین خواهند کرد
  • پس از مراجعه کارشناس و انجام کارشناسی خودرو خودروی شما در نمایشگاه همراه مکانیک ثبت خواهد شد
  • کارشناسان همراه مکانیک مرحله پاسخ به مشتریان را به‌طور کامل انجام خواهد داد
  • این کارشناسان در مرحله بازدید خودرو و تنظیم قولنامه نیز همراه شما خواهند بود

دیدگاهتان را بنویسید