قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > بهداشت و سلامت > ۴ دشمن اصلی پوست هنگام خوابیدن

۴ دشمن اصلی پوست هنگام خوابیدن

ممکن است فکر کنید داشتن یک خواب خوب در شب و استفاده از ضد آفتاب برای جلوگیری از آسیب خورشید برای جلوگیری از پیری پوست کافی است ، اما آیا ۴ دشمن اصلی پوست هنگام خوابیدن را می شناسید ؟

ما با ، متخصص پوست صحبت کردیم تا از اشتباهات روزمره ای که ممکن است به پوست شما آسیب برساند ، مطلع شویم – و اینکه چگونه آنها باعث می شوند شما یک شبه پیرتر به نظر برسید.

4 دشمن اصلی پوست هنگام خوابیدن
۴ دشمن اصلی پوست هنگام خوابیدن

۱-  روی صورت خوابیدن

از جاذبه زمین در طی شب، کم نمی شود، برای همین وقتی یک بخش از صورت در حین خواب روی زمین باشد، پوست و همه ماهیچه های صورت به سمت پایین کشیده می شود. سعی کنید به جای دمرو خوابیدن، به پشت بخوابید.

۲- شسته نشدن صورت

در طول روز، گرد و غبار و چربی صورت زیاد می شود که باعث بسته شدن منفذهای پوست صورت می گردد. اتفاقی که اگر برطرف نشود می تواندبه تولید جوش های ریز در پیشانی، زیرگوش ها یا دور لب منجر گردد. صورت بعضی ها چربتر است و شستن صورت در شب به پاک کردن چربی و سلول های مرده کمک می کند. باعث نفس کشیدن پوست و ترمیم طبیعی آن خواهد شد.

۳- استفاده همزمان چندین نوع پماد صورت

بعضی ها از مواد زیبایی برای کاهش چروک پوست صورت از « رتینول» برخوردارند ترکیب خوبی با پماد ضد جوش که  benzoyl peroxide معمولا دارند ایجاد نمی کنند.

۴- پرهیز از نوشیدن آب

آب مهمترین عنصری است که مقدار لازم آن، باعث طراوت و ملایم بودن پوست صورت می شود. نوشیدن آب به کشیده شدن پوست و قابلیت برگشتن پوست کشیده شده به حالت اول خواهد بود.

قبل از خواب حتما کمی آب بنوشید تا از خشکی پوست مصونیت پیدا کنید. برای داشتن یک پوست شاداب ه طور کلی توصیه می شود که شش لیوان آب در طی روز مصرف کنید.

منبع:menshealth.com

بیشتر بخوانید:

برای داشتن پوستی زیبا این ۴ کار را قبل از خواب انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *