قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > سبک زندگی > آرایش و زیبایی > ۴ روش برای مراقبت از موهای فر در پاییز

۴ روش برای مراقبت از موهای فر در پاییز

افرادی که موهای فِر و مجعد دارند می‌توانند با اقداماتی ساده از موی سر خود در فصل پاییز مراقبت کنند. موهای مجعد و در اصطلاح فِر نیازمند توجه زیادی هستند؛ با شروع فصل پاییز زیبایی‌های طبیعی و چشم‌نواز انسان را به وجد می‌آورد؛ با این حال، هر فصل یک چالش برای انسان به‌ویژه موهای اوست.

4 روش برای مراقبت از موهای فر در پاییز
۴ روش برای مراقبت از موهای فر در پاییز

در حالی که افراد دارای موهای لَخت و صاف مشکلی برای رسیدگی به موهای خود در تغییرات فصول ندارند، اما موهای مجعد نیازمند توجه و مراقبت بیشتری هستند؛ با تغییر دما، موی این افراد دچار آشفتگی بیشتری شده و زمان آن می‌رسد که آن‌ها موی خود را کوتاه کنند.

متخصصان زیبایی ۴ روش برای مراقبت از موهای فر در پاییز را پیشنهاد می‌کنند.

۱- موهای خود را مرطوب نگه دارید: 

برای جلوگیری از وِزوِز شدن موی سر در برابر تغییرات دما، این افراد بهتر است موهای خود را با روغن مناسب مرطوب نگه دارند؛ اگر دارای موهای ضخیم هستید می‌توانید از روغن‌های نارگیل و روغن کرچک استفاده کنید؛ این امر به مرطوب و شاداب شدن موی سر شما کمک کرده و مانع از آسیب‌های فصلی به آن می‌شود.

۲- کمی موهای خود را کوتاه کنید:

 زمانی که شاهد مو خوره در موی سر خود هستید، یعنی زمان آن فرا رسیده است که کمی آن را کوتاه کنید؛ افراد دارای موهای مجعد می‌توانند این کار را خود در منزل با کمک قیچی انجام دهند سپس موهای خود را بشویند و آن را با روغن مرطوب کنند.

۳- بخار دادن: 

یکی از روش‌هایی که امروزه در بسیاری از آرایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، بخار دادن موی سر به وسیله دستگاهی کلاهی شکل است. این روش باعث مرطوب شدن عمیق موی سر شده و از موی سر در برابر تغییرات دما در فصل پاییز جلوگیری می‌کند.

۴- استفاده از شامپو و نرم‌کننده مناسب: 

افراد دارای موهای مجعد نیازی به استفاده از شامپوهای دارای مواد شیمیایی و پارابن ندارند؛ شما می‌توانید  به جای این شامپوهای نامناسب از شامپوهای ملایم و نرم‌کننده‌های فصلی استفاده کنید. این شامپوها به حفظ روغن طبیعی پوست کمک می‌کنند.

از دیگر مواردی که افراد دارای موهای فر باید در فصل پاییز رعایت کنند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱- استفاده از ماسک‌های مخصوص موی سر

۲- استفاده از نرم‌کننده‌های ضد وِزوِز شدگی مو

۳- استفاده از نرم‌کننده پیش از استفاده از شامپو

۴- کمتر استفاده کردن از محصولات فرم‌دهنده موی سر مانند ژل

۵- درمان بیماری‌های مرتبط با پوست سر

۶- استفاده از پروتئین کافی در رژیم غذایی

منبع همشهری

دیدگاهتان را بنویسید