قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه > رپرتاژ آگهی > ۵ نکته مهم در زمان خرید شیر دوش حمام استاندارد

۵ نکته مهم در زمان خرید شیر دوش حمام استاندارد

برای خرید یک شیر دوش حمام استاندارد و با کیفیت بهتر است از یک راهنمای خرید شیرآلات حمام کمک بگیرید. فاکتورهایی مانند گارانتی، انواع شیر دوش حمام، زیبایی و وزن شیر، جنس آن و … در کیفیت شیر حمام اثرگذار است. در ادامه با ۵ نکته مهم در زمان خرید این محصول آشنا خواهید شد.

۱٫    انواع شیر حمام و بودجه مورد نیاز شما

شیر دوش حمام انواع متفاوتی دارد که همه آن ها کاربردی هستند؛ تفاوت در محل نصب و تکنولوژی آنهاست. شیر حمام را می توان به صورت توکار و یا روکار نصب کرد و مدل های کلاسیک پیچی به مرور به شیرآلات اهرمی حمام تبدیل شدند که آن ها هم کم کم جای خود را به شیرآلات حمام هوشمند می دهند. رایج ترین انواع شیر حمام از نوع شیرآلات اهرمی است که دوام بالا و عمری طولانی دارد. به تازگی انواع شیر حمام هوشمند، مانند شیرآلات دیجیتال و ترموستاتیک نیز محبوبیت پیدا کرده اند.

این نوع شیرآلات مدرن نه تنها از نظر ظاهر و طرح جذابیت بالایی دارند، بلکه کارایی آن ها نیز بهینه شده است. قیمت شیر حمام نیز دامنه قیمت شیر حمام ارزان تا لوکس را پوشش می دهد و با توجه به گارانتی، نوع آبکاری، وزن، جنس شیر حمام و … تعیین می شود. برای خرید یک شیر حمام با کیفیت بودجه کافی و نه خیلی بالا در نظر بگیرید. برای تعیین بودجه می توانید حداقل قیمت شیرآلات حمام با کیفیت برندهای معتبر را در نظر بگیرید و مقایسه خود را با توجه به یک راهنمای خرید انواع شیر دوش حمام انجام دهید.

۲٫    گارانتی معتبر شیر حمام

به صورت کلی تولیدکننده ای محصول خود را گارانتی می کند که به کیفیت آن اطمینان داشته باشد. اگر فروشنده ای همراه با محصول مورد نظر شما گارانتی معتبر ارائه نکرد، از خرید خودداری کنید. خرید شیر حمام بدون گارانتی ریسک بالایی دارد و اگر حتی در مدت کوتاهی پس از خرید مشکلی برای شیرآلات دوش حمام شما پیش بیاید، باید برای تعمیر و یا تعویض آن مجدد هزینه کنید. گارانتی شیرآلات بهداشتی در ایران معمولاً ۵ ساله است.

۳٫    وزن شیر دوش حمام

یکی از باورهای غلط در مورد شیرآلات ساختمانی حمام این است که وزن پایین آنها لزوماً نشان دهنده کیفیت پایین و غیر استاندارد بودن است. با اینکه وزن شیر حمام، عاملی است که می تواند به طور ضمنی اشاره به مساله کیفیت داشته باشد، صرفاً سبک بودن نشان دهنده بی کیفیت بودن یک شیر آب نیست. در این مرحله، نیاز به بررسی بیشتر جنس و گارانتی شیر حمام است تا از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که جنس شیرآلات برنجی است و همراه با آن ها گارانتی معتبر ارائه می شود، به احتمال زیاد کیفیت مناسبی دارند. برخی از شیرآلات حمام به صورت اقتصادی طراحی و تولید می شوند که وزن پایین تری دارند اما همچنان با کیفیت هستند.

۴٫    جنس شیر دوش حمام

در یک کلام شیر دوش حمام برنجی به صرفه ترین و باکیفیت ترین انواع شیرآلات حمام است و دوام بالایی دارد. شمش برنج استاندارد حتما باید زیر ۲٫۵ درصد سرب داشته باشد. ۵۸ تا ۶۰ درصد مس و ۳۸ درصد روی نیز مواد اصلی آلیاژ برنج استاندارد هستند. ممکن است تفاوتی میان یک شیر حمام برنجی، سربی یا یک شیر حمام پلاستیکی از نظر ظاهری به چشم نیاید. اما باطن یک شیر حمام پلاستیکی یا سربی بسیار کم کیفیت است. شیرآلات پلاستیکی در اثر سرد و گرم شدن مداوم، به مرور ترک می خورد و می شکند. علاوه بر این، رنگ درخشان خود را بعد از مدتی از دست می دهد و کدر می شود. از طرفی شیرآلات سربی برای سلامتی کاربران به شدت ضرر دارد.

۵٫    زیبایی مدل شیر حمام

زیبایی مدل شیر دوش حمام کاملاً سلیقه ای است و به طور کامل به نظر شما بستگی دارد. بسیاری از تولیدکنندگان شیرآلات ایرانی انواع شیر حمام با ظاهری منحصر به فرد تولید می کنند که قیمت آن ها از شیرآلات خارجی ارزان تر است و کیفیت آن با کیفیت شیرآلات خارجی قابل رقابت. در صورتی که به دکوراسیون منزل خود اهمیت می دهید و بودجه محدودی برای خرید شیرآلات دارید، بهتر است مدل های خاص تر تولیدکنندگان معتبر ایرانی را نیز در نظر بگیرید.

سرویس حمام منازل دیگر تنها از نظر کاربردی اهمیت ندارد، بلکه به مکانی جهت استراحت و کاهش استرس تبدیل شده و شیر دوش حمام نیز یکی از مهمترین عناصر این مکان است. شیر حمام مانند هر محصول دیگری از گذشته تا امروز تغییرات زیادی داشته است. علاوه بر بهبود کارایی، انواع شیر دوش حمام با مکانیزم های جدید نیز تولید شده که به صورت روکار و توکار نصب می شوند. طرح و مدل شیر حمام می تواند ساده و مینیمال یا پر از جزییات و پیچیده باشد. سلیقه و بودجه مورد نظرتان تعیین کننده مناسب ترین شیر مخلوط حمام برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید